עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים

עתירות המוגשות לבית המשפט לעניינים מינהליים

 

עתירות מנהליות בבית משפט מחוזי

לצד האפשרות להגיש עתירה לבית הדין הגבוה לצדק (בג"צ), החוק מאפשר לעותר להגיש עתירה נגד גוף ממשלתי או רשות מינהלית גם לבית המשפטהמחוזי, היושב כבית משפט לעניינים מנהליים.

הנושאים המוגדרים אשר ניתן להביא לפתחו של בית המשפט לעניינים מנהליים מפורטים במסגרת חוק בתי משפט לעניינים מנהליים, תש"ס-2000.

 

בג"ץ אל מול בית משפט לעניינים מנהליים

ניתן לחלק באופן גס את סוגי העתירות, כאשר העתירות אשר מוגשות לבית המשפט לעניינים מנהליים נושאות אופי יותר "מקומי" או "ספציפי" (למשל, החלטה של לשכת משרד החקלאות בחיפה שלא להוציא היתר השקייה לחקלאי הפועל בשטח העיר), בעוד שהעתירות המוגשות לבית הדין הגבוה לצדק נושאות אופי יותר "ארצי" ו"רוחבי" (למשל, חקיקת חוק כלכלי שעומד בניגוד לזכות הקניין הקבועה בחוק יסוד). במהלך השנים הועברו באופן מדורג יותר ויותר מקרים שנדונו בעבר בבג"צ לבית המשפט לעניינים מנהליים, במטרה להפחית את העומס המוטל על שופטי בית המשפט העליון.

חשיבות הפניה לעורך דין בעל מיומנות בהליכים מנהליים

משרד עורכי דין מיומן שבקיא בתהליך ומנוסה בייצוג לפני בית משפט לעניינים מנהליים יבטיח שההליך עצמו יתנהל באופן יעיל ואופטימלי. הליווי המקצועי חיוני כבר מהשלבים הראשונים של התהליך והוא מחייב ניסיון ומיומנות למיצוי מלוא האפשרויות על הצד הטוב ביותר.

משרדנו מתמחה בעתירות לבית משפט לעניינים מנהליים. אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי, ליווי או ניהול עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר באמצעות השארת פרטים באתר, או באמצעות האי-מייל Limor@bachlaw.co.il, או בווטסאפ לקישור המופיע באתר או בטלפון מס':  03-6932833.

עתירות מנהליות

סגירת תפריט
דילוג לתוכן