ליטיגטור

ליטיגטור – מה זה בכלל?

לעיתים פונים אל משרדנו לקוחות ושואלים שאלות לגבי ליטיגטור – מה זה וכיצד העבודה נעשית? ובכן, ליטיגציה היא העלאת טיעונים בפני בית המשפט בערכאות שונות, ולפיכך ליטיגטור הוא עורך דין המייצג את לקוחות בעת דיונים בבית המשפט. מדובר במלאכה המחייבת לא רק בקיאות מקצועית מעמיקה והיכרות מעולה עם התיק והנפשות הפועלות, אלא גם כישורים אישיים בלתי מבוטלים הסוללים את הדרך להצלחה.

לאורך השנים זכה תחום הליטיגציה לפרסום ולאור הזרקורים עקב סדרות טלוויזיה וסרטים הוליוודיים, אך חשוב להדגיש שמאחורי התדמית המיוחדת עומדת למעשה עבודת נמלים דקדקנית והתכוננות רבה, שהיא עיקר המלאכה. יתר על כן, רק בשנים האחרונות החלו בישראל להפריד את הליטיגציה מתחומי אחרות אחרים במשרדים, והוקמו מחלקות המתמחות בעניין, לאור ההבנה כי הכישורים הנדרשים אינם מצויים באותה הרמה אצל כל אדם.

ליטיגטור

אילו כישורים נדרשים מליטיגטור

האמת תיאמר, ליטיגטורים מובילים אינם אנשים שקל למצוא. מדובר במי שמשלבים מספר כישרונות ויכולות מקצועיות גבוהות, השונים במידה רבה מאלו שנדרשים לעבודת עורך הדין במשרד. כך למשל, ליטיגטור טוב הוא מי שיש לו יכולת ביטוי גבוהה מאוד בעל פה, יודע לזהות את הנפשות הפועלות ואת מאפייניהן הייחודיים, בעל שפת גוף מצוינת, מסוגל להכין ולשטוח טיעונים בצורה משכנעת ואף מסקרנת, וזהו גם אדם היודע לעמוד מול קהל, לעמוד בפני עומסים ולחצים, יודע להגיב במהירות להתרחשויות, מעורר אמון בשומעים ובעיקר בשופטים, ועוד.

אולם זהו רק חלק אחד. החלק השני והחשוב לא פחות הוא חריצות ושקדנות, דקדקנות והיכרות עם כל פרט בתיק, מן הגדול ועד לקטן ביותר. הליטיגטור מכיר היטב את הן את התובע, הן את הנתבע ולא פעם גם את השופט, יורד לעומקו של הסכסוך, מכיר היטב את החוקים, התקנות והתקדימים, ויודע לאסוף ולאגד את הנתונים והראיות לכדי אסטרטגיה ייצוגית מושכלת.

עורכי הדין של משרדנו הם ליטיגטורים מובילים ובעלי ניסיון רב בייצוג קשת רחבה של לקוחות, לרבות בתיקים מורכבים, בכל הערכאות המשפטיות. לפרטים נוספים על משרדנו ולקביעת פגישה עם הצוות המקצועי, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד בך, לדרמן ושות' בטלפון 03-6932833.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן